تبلیغات

دسته بندی

آمار سایت

افرادآنلاین:0 نفر بازدیدامروز:814 بازدید دیروز:906 تعداد مطالب:1682 تعداد نظرات:981 تاریخ تولد: 1/8/92

اجرای همزمان چند سیستم عامل با ۹۶۵۱۶ VirtualBox v4.3.18

بازدید: 205

 نرم افزار VirtualBox که محصول یکی از بزرگترین شرکت های نرم افزاری دنیا یعنی Oracle است،برای ساخت سیستم های مجازی بکار می رود.شاید تابه حال برای شما اتفاق افتاده باشد که تمایل به نصب سیستم عامل لینوکس یا Mac OS و .. داشته باشید تا بتوانید آنها را تجربه کنید ویا جهت یادگیری استفاده نمایید ولی به دلیل مشکلات نصب این سیستم عامل ها در کنار ویندوز و گاهی غیر ممکن بودن آن و تفاوت سیستم فایلهای آنها با ویندوز، از انجام اینکار صرفنظر کرده باشید. با استفاده از این ابزار قادر خواهید بود سیستم عامل مورد نظر خود را بصورت مجازی نصب و استفاده کنید. در واقع شما می توانید در ویندوز خود این نرم افزار را نصب کرده و  سیستم عامل های دلخواه خود را برروی سخت افزار مجازی نصب و اجرا کنید و هیچ تغییری در پارتیشن های هارد شما رخ نخواهد داد.اگر مایل به اجرای عملی اصول شبکه های کامپیوتری و پیاده سازی آن هستید میتوانید با این ابزار چندین سیستم عامل مجازی بر روی سیستم خود نصب کنید و مفاهیم شبکه را عملا بر روی آنها کار کنید . Oracle VirtualBox  ابزاری پراستفاده در دوره هایی نظیر Network+، MCSE ، MCITP است.

 برخی از قابلیت ها:

– ایجاد شبکه بین چند سیستم مجازی

– ایجاد شبکه بین سیستم عامل اصلی و مجازی

– انتقال فایلها بین سیستم عامل اصلی و مجازی

– اعمال تنظیمات پیشرفته روی سیستم مجازی

– اتصال DVD-ROM و  USB-Flash سیستم اصلی به سیستم مجازی

– به اشتراک گذاری حافظه ClipBoard

اجرای همزمان چند سیستم عامل

این نرم افزار دارای وصله ای به نام Extension Pack میباشد که امکاناتی نظیر استفاده از USB 2.0 و PXE boot (بوت سیستم مجازی از طریق شبکه) را به آن اضافه می کند.این وصله نیز قرار داده شده.پس از نصب نرم افزار می توانید با اجرای بسته آن را نصب کنید.دقت کنید که نام فایل بسته را نباید تغییر دهید.

تصویری از اجرای Ubuntu در ویندوز ۷ با استفاده از VirtualBox:

دیدگاه : ۰
تاریخ:۱۲ آبان ۱۳۹۳  |  ۸:۲۶ ق.ظ

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط با این موضوع

دیدگاه کاربران

Untitled Document

تبلیغات

تبلیغ
تبلیغ

خبرنامه سایت

برای اطلاع از آخرین بروزرسانی نرم افزار ها در خبر نامه تلاش برای دانلود عضو شوید.لازم به ذکر است این خبرنامه از طریق سرویس گوگل صورت می پذیرد و هیچ گونه اسپم یا تبلیغاتی به ایمیل شما ارسال نخواهد شد.